Můj chov

Raky jsem začal chovat v březnu 2012. Do akvária o objemu cca 70 litrů a rozměrech 50x41x35 cm. Mým druhem je rak mramorovaný (viz rubrika Atlas raků).

Dno je tvořeno štěrkem s příměsí písku (v poměru cca 3:1) a kameny různé velikosti. Rakova nejoblíbenější skrýš je pod fragmentem betonové trubky. Pokus pěstovat v akváriu pár rostlin nevyšel. Po zakořenění byly rakem samozřejmě zlikvidovány během dvou týdnů. Dnes jen tak přežívají, ale zatím stále rostou a slouží rakovi částečně jako krmení.

Dalším vybavením je filtr Eheim pickup 2010 a osvětlení jednoduchou žárovkou o výkonu 25 W. Voda se okysličuje čeřením hladiny a v nepodstatném měřítku též fotosyntézou. Topení není součástí výbavy. Údržba zabírá asi jednu hodinu týdně, kdy jsou odsáty nečistoty a kal a vyměněna část vody. Čerstvou vodu nechávám přes noc ustát, aby vyprchal chlór, který je rakům toxický. Vodu nijak neupravuji a rak prospívá dobře.

Krmím patentkami, akvarijními rostlinami a vločkovým krmivem pro rybičky (Tropica Basis). Občas přidám rybí maso nebo zeleninu. 

Rubriky:

Komentáře

Nikdo nekomentoval.
*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha

Archív

Jak se Vám to líbí?

71%
29%

Shoutbox